Środki transportu pionowego na ratunek firmom budowlanym!

Obecnie żaden teren budowy nie da rady obejść się nie stawiając na nim tzw. środków transportu pionowego, do których przynależą żurawie, rusztowania systemowe, szalunki i dźwigi budowlane. Oddziałują one na poprawę mechanizacji procesu budowy, poprzez co wpływają na efektywność oraz szybkość pracy, która jest wykonywana. Poszczególne stadia budowy są więc kończone w terminach, a oszczędzony przez takie działanie czas, wpływa na to że możemy zmniejszyć koszty. Korzystanie ze środków transportu pionowego to tak czy owak nie zaledwie plusy dla procesu budowy, ale i co więcej dla

pracowników. Wykorzystując właśnie je zwiększa się bezpieczeństwo pracy na budowie, zaś socjalne standardy pracy można określić za lepsze.

Polskie prawo reguluje używanie tego typu sprzętu w miejscu budowy. Podlegają one nadzorowi jednostek Urzędu Dozoru Technicznego. Ażeby sprzęt można było zacząć używać, trzeba załatwić stosowne zezwolenie na jego eksploatację. Zgody takie można uzyskać po poprzedzającym to upewnieniu się, czy urządzenie nadaje się do pracy i nanosi się obowiązek, aby było corocznie ponawiane. Aby wydane zezwolenie okazało się być pozytywne, urządzenie ma nakaz, aby być zgodnym z każdym z wymogów technicznych, które są określane przez Urząd Dozoru Technicznego, a także uregulowania techniczne obowiązujące w Unii Europejskiego i mające potwierdzenie w postaci Certyfikatu Zgodności CE.

Kupno tego typu specjalistycznego sprzętu to ogromny wydatek, a zarazem świetna inwestycja. Poza tym istnieją także alternatywne rozwiązania, dające szansę na wprowadzenie na teren placu budowy środków transportu pionowego. Myśląc krótkoterminowo najtańszą opcją jest wynajem. Na krajowym rynku można dostrzec mnóstwo firm oferujących wyspecjalizowane usługi dźwigowe. Drugi sposób, to nabycie używanego sprzętu, jeśli zależy nam na tym, aby mieć własne maszyny, a jednocześnie nie jesteśmy sobie w stanie pozwolić na to, by dokonać kupna nowego sprzętu.

Dodano 2017-01-12
Kategoria: Nowe technologie